Ciekawe pomysły na team building w 2023 roku.

Czy nasza firma powinna wzmocnić więzi w zespole, rozwijać umiejętności współpracy, najlepiej w miłej atmosferze i w nienachalny sposób? Pytanie wydaje się być absolutnie retorycznym, natomiast znalezienie sposobu na taki team building nie jest już tak oczywistą sprawą. W obecnym sezonie na pierwszy plan wyłoniły się trzy najważniejsze i najbardziej popularne pomysły na budowanie zespołu przez rozrywkę, zabawę i wspólnie spędzony czas. Które motywy królują na eventowe scenie w tym roku? Dlaczego to właśnie te aktywności cieszą się największym powodzeniem i zapewniają osiągnięcie wyznaczonego celu? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Olimpiada firmowa czyli sport z przymrużeniem oka

Przygotujmy się na sportową rywalizację i poczujmy ducha olimpijskiego. Oczywiście, nikt nie będzie kazał nam przebiec 40 kilometrów czy rzucać oszczepem, a raczej wziąć udział w luźnych i niewymagających konkurencjach. Olimpiada firmowa to doskonały sposób na zbudowanie więzi i rozwijanie umiejętności zespołowych. Zorganizujmy różnorodne konkurencje, które sprawdzą naszą umiejętność współpracy, działania w zespole i porozumiewania się pod presją czasu. Od przeciągania liny po grę w piłkę w wielkich bańkach – każda dyscyplina przyniesie niezapomniane emocje i będzie okazją do integracji. Przygotujmy się na rozrywkową rywalizację o zabarwieniu sportowym, która wzmocni nasz zespół i pozwoli przełamać wiele komunikacyjnych barier.

Eko-warsztaty czyli integracja w słusznej sprawie

Współczesny świat potrzebuje troski o środowisko naturalne, dlatego zapraszamy Was na eko-warsztaty! Połączmy siły i wspólnie działajmy na rzecz przyrody, przy okazji robiąc coś w imię budowania więzi w naszym zespole. Tworzenie lasu w słoiku, kurs plecenia koszy wiklinowych czy potraw z produktów organicznych to tylko niektóre aktywności, które cieszą się obecnie niezwykle dużą popularnością. Eko-warsztaty to także okazja do wysłuchania prelekcji na temat tego, jak możemy żyć w sposób ekologiczny i bardziej przyjazny nam samym. Ta inicjatywa nie tylko połączy nas jako zespół, ale również da nam poczucie, że nasze działania realnie przekładają się na poprawę dobrostanu naszego środowiska naturalnego. Ochotnicy mogą wziąć także udział w zajęciach z jogi i pilatesu.

Mega-teleturniej czyli znane zabawy w imię team buildingu

W prostych słowach, Mega-teleturniej to zestaw gier i zabaw, z których większość doskonale znamy z telewizji. Podczas takiej imprezy, wzmacniamy więzi w zespole poprzez zabawę i wspólne wyzwania. Na przykład „Familiada” to gra, która sprawi, że uczestnicy będą się śmiać, rywalizować i doskonalić swoją wiedzę jednocześnie. Zorganizujmy specjalną edycję tej zabawy, dostosowaną do naszej firmy. Odpowiadamy na pytania, próbujemy odgadnąć odpowiedzi ankietowanych i pokonać „rodzinę” przeciwną. Z kolei „jaka to melodia”  łączy ludzi i wywołuje niesamowite emocje. Podzielmy się na zespoły i przygotujmy się do rywalizacji muzycznej i odgadywania znanych utworów po jednej, dwóch lub trzech nutkach.. Jeszcze inną propozycją są „Milionerzy”, podczas których sprawdzimy naszą wiedzę i umiejętność współpracy pod presją czasu. Zorganizujmy profesjonalną grę, w której uczestnicy będą odpowiadać na pytania z różnych dziedzin. To świetna okazja do dzielenia się wiedzą, zdobywania nowych umiejętności i zdobycia tytułu eventowych „milionerów”.

Team building to konieczność?

Organizacja wydarzeń, których celem jest umacnianie więzi w zespole i nawiązywania nowych, pozytywnych relacji, to absolutny priorytet w dzisiejszych czasach. Era pracownika, kiedy to zatrudniany niejako dyktuje warunki pracodawcy sprawia, że potencjalnych pracowników trzeba zachęcać ciekawymi inicjatywami i pokazywać, że kadra danej firmy nie stanowi dla niej jedynie maszynki do zarabiania pieniędzy. Imprezy team-buildingowe są do tego wyśmienitą okazją.