Nowe mieszkania i najnowsze trendy w projektowaniu i sprzedaży

Moda jest kapryśna i ciągle się zmienia, a zmienność ta dotyka większości branż – także mieszkaniową. Trend na mieszkania „jak z katalogu” odchodzi powoli w zapomnienie. Dzisiaj konsumenci kładą większy nacisk na swoje własne potrzeby. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie trendy powinny posiadać nowe mieszkania na sprzedaż!

Funkcjonalnie i ekonomicznie – najnowszy trend mieszkaniowy

Mieszkania nadal są dobrą inwestycją na przyszłość i pod tym względem nic się nie zmieniło. Jednak z uwagi na czynniki ekonomiczne, najbardziej poszukiwane są nieruchomości o nieco skromniejszych rozmiarach. Już w trakcie powstawania projektu, nowe mieszkania w stanie deweloperskim muszą mieć tak rozplanowaną przestrzeń, aby była ona w pełni funkcjonalna.

Wśród potrzeb potencjalnych nabywców wymagania najczęściej wymieniane to m.in.:

  • Projekt w pełni ergonomiczny — zapewniający odpowiednią wentylację, oświetlenie czy przestrzeń do użytku własnego. Pomieszczenia w mieszkaniu powinny mieć dostęp do dużej ilości światła naturalnego. Nie powinno w takich nieruchomościach być pomieszczeń przechodnich, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Układ nowego mieszkania powinien być tak zaprojektowany, by można je było podzielić na strefę nocną i dzienną. Dodatkowym plusem jest w pełni wykorzystana przestrzeń, bez zbędnych elementów, takich jak: filary na środku pokoju czy stanowczo za długie korytarze.

  • Aneks kuchenny — to, czego kiedyś unikaliśmy jak ognia, dzisiaj jest bardzo pożądanym elementem, jeśli chodzi o sprzedaż nowych mieszkań. Duży wpływ na ten wybór ma z pewnością metraż współczesnych mieszkań. Przy odpowiedniej aranżacji, połączenie aneksu z salonem i ewentualną jadalnią może optycznie powiększyć przestrzeń i zyskać na funkcjonalności mieszkania czyniąc je bardziej ustawnym.

  • Taras lub balkon — czyli oaza spokoju na wyciągnięcie ręki. Mieszkania wyposażone w balkon lub taras to najchętniej wybierana opcja. Balkon często stanowi przedłużenie pokoju. Duże okna balkonowe są z kolei doskonałym źródłem naturalnego światła, a w ciepłe miesiące zyskujemy w ten sposób idealną przestrzeń wypoczynkową.

Osiedla na miarę XXI wieku

W przypadku zakupu mieszkań nie tylko projekt ma znaczenie, ale i czynniki zewnętrzne. Nowe apartamentowce również powinny mieć infrastrukturę odpowiadającą potrzebom nabywców. Zielona przestrzeń, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, pozwalające, chociażby, na oszczędności w zużyciu energii, a dodatkowo obecność terenów rekreacyjnych, to czynniki, które oferuje m.in. developer ze Słupska https://matbet.com.pl, i na które coraz częściej zwracają uwagę osoby poszukujące nowego lokum.

Z pewności dodatkowy plus zyska mieszkanie z garażem lub osiedle z dobrym dostępem do najważniejszych usług czy komunikacji miejskiej.

Trendy w sprzedaży nowych mieszkań

Rynek mieszkaniowy często rządzi się swoimi prawami. Preferencje klientów ulegają zmianom. Dzisiaj, żeby sprzedać mieszkanie, trzeba gonić nie za trendami, ale za potrzebami klientów. Bliskość terenów zielonych i dogodna lokalizacja względem struktury miejskiej to pierwsze z mile widzianych czynników. Kolejne to wielkość mieszkania oraz ilość zawartych w nim pomieszczeń. Jednak najważniejszym czynnikiem, który z całą pewnością będzie miał ogromny wpływ na zainteresowanie ofertą to przystępna cena.