Ogród Zoologiczny w Gdańsku – atrakcja dla całej rodziny

Morze Bałtyckie należy do najczęściej odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Co roku, przyciąga tłumy turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Należy jednak pamiętać, że wizyta nad morzem to nie tylko kąpiele w ciepłej, lazurowej wodzie i opalanie się na plaży. W dzisiejszym artykule, przedstawimy miejsce, do którego warto się udać, będąc na wycieczce nad Bałtykiem.

Dlaczego warto iść do ogrodu zoologicznego w Gdańsku?

Gdańsk to jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast, położonych nad Morzem Bałtyckim. To właśnie tutaj mieści się największy ogród zoologiczny w naszym kraju. Wizyta w ZOO to doskonały sposób na spędzenie czasu ze swoją rodziną. Na Ciebie i Twoje dzieci czeka ponad 160 gatunków zwierząt, ze wszystkich stron świata. Potężne, afrykańskie słonie, majestatyczne żyrafy, egzotyczne papugi i motyle, zachwycające swoimi czarującymi barwami. Ogromną zaletą gdańskiego ogrodu zoologicznego, jest również olbrzymia przestrzeń, równa ponad 150 hektarów. Do dyspozycji wiele alejek spacerowych, w otoczeniu pięknej, bujnej roślinności. Zapierające dech w piersiach krajobrazy gwarantują niezapomniane przeżycia.

ZOO w Gdańsku słynie przede wszystkim z hodowli ptaków padlinożernych, zwanych kondorami wielkimi

Jest to jedno z nielicznych miejsc tego rodzaju na świecie, które opiekuje się tymi zwierzętami. Warto również podkreślić, iż gdański ogród zoologiczny jest czynny przez cały rok, wliczając w to dni świąteczne. Obcowanie ze zwierzętami z odległych zakątków naszego globu, stanie się wspaniałą atrakcją zarówno dla dzieci czy młodzieży, dorosłych, jak i seniorów.

One thought on “Ogród Zoologiczny w Gdańsku – atrakcja dla całej rodziny

Dodaj komentarz