Piotr Wszółkowski i Paweł Wekwert – kandydaci Koalicji Obywatelskiej na najważniejsze stanowiska samorządowe w Ustce i Potęgowie

Zbigniew Konwiński, poseł Koalicji Obywatelskiej, przedstawił kandydatów na burmistrza Ustki i wójta gminy Potęgowo. Piotr Wszółkowski, doświadczony samorządowiec, stanie do rywalizacji o stanowisko burmistrza miasta Ustka. Tymczasem lokalny biznesmen, Paweł Wekwert, będzie walczył o pozycję wójta gminy Potęgowo. Konwiński zaprezentował również głównych kandydatów, którzy będą ubiegać się o miejsca w Radzie Powiatu Słupskiego.

Podczas konferencji prasowej organizowanej w poniedziałek kandydaci mieli okazję podzielić się swoimi planami na przyszłość. Poseł Konwiński podkreślił, że wszyscy nominowani są głęboko zaangażowani w sprawy swoich społeczności lokalnych, które określił jako ich „małe ojczyzny”.

Piotr Wszółkowski, aspirujący na fotel burmistrza Ustki, opisał siebie jako aktywnego społecznika. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat działał z myślą o dobru społeczności Ustki, traktując służbę ludziom jako swoje największe wyzwanie. Wszółkowski podkreślił, że jego program samorządowy opiera się na trzech filarach.

Pierwszym z nich jest rozwiązywanie problemów miejskich, a w szczególności tych dotyczących instytucji kultury i funkcjonowania służby zdrowia. Kolejnym celem jest poprawa dostępności nie tylko Ustki, ale całej Ziemi Słupskiej poprzez współpracę międzyregionalną. Piotr Wszółkowski od dwóch lat jest członkiem zespołu pracującego przy Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, który realizuje projekt drogi szybkiego ruchu w osi komunikacyjnej Ustka Port-Słupsk-Bytów-Chojnice-Bydgoszcz. Trzecim filarem jest partnerska współpraca z innymi samorządami, zarówno gminy Ustki, jak i gminy Smołdzino oraz starostwem słupskim.