Podsumowanie wyników głosowania w wyborach samorządowych 2024 w Ustce i gminie Ustka

W poniedziałkowy poranek, obwodowe komisje wyborcze upubliczniły protokoły z danymi dotyczącymi rezultatów głosowania w ramach wyborów samorządowych przeprowadzonych w 2024 roku. W miasteczku nadmorskim – Ustce triumfuje Jacek Maniszewski. Natomiast w gminie Ustka, Anna Sobczuk-Jodłowska będzie musiała rywalizować w drugim etapie wyborów z Rafałem Kononem.

O szóstej nad ranem, w Ustce były już dostępne informacje o wynikach z większości obwodów – dokładnie z 8 na 9. Obecny burmistrz Jacek Maniszewski zdobył najwięcej sympatii mieszkańców, osiągając poparcie na poziomie przekraczającym 50% na wielu obwodach. Piotr Wszółkowski otrzymał ponad 40% głosów. Wygrał bezapelacyjnie w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Słupsku. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym kandydaci podzielili się głosami po równo – każdy zdobył 50%.

Zatwierdzone są już oficjalne wyniki głosowania na stanowisko wójta gminy Ustka. Żaden z trojga kandydatów nie zdobył wystarczającej liczby głosów – 1718. W drugim etapie wyborów zmierzą się obecna wójt Anna Sobczuk-Jodłowska i wicestarosta Rafał Konon.

Anna Sobczuk-Jodłowska, startująca z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Wspólna Gmina, zdobyła największe poparcie mieszkańców w pierwszej turze – dokładnie 1586 głosów, co przekłada się na 46,17% poparcia. Rafał Konon, reprezentujący Komitet Wyborczy Tak! Dla Gminy Ustka Rafała Konona, znalazł się na drugim miejscu z liczbą 1425 zdobytych głosów, co oznacza 41,48% poparcia. Trzeci kandydat, Michał Olejniczak, otrzymał wsparcie od 424 mieszkańców, co stanowi 12,34% wszystkich głosów.