Prognoza pogody na nadchodzący poniedziałek

Przygotujmy się na przyjemną temperaturę w nadchodzący poniedziałek. Wraz z wschodem słońca o godzinie 6:17, temperatura wynosić będzie około 13 stopni Celsjusza. Z każdą kolejną godziną odczuwalny stopień ciepła będzie wzrastał, a termometry o siódmej rano pokażą już 14 stopni. Najwyższą temperaturę dnia, aż 24 stopnie Celsjusza, zanotujemy o godzinie piętnastej, co będzie dokładnie odpowiadało naszym odczuciom termicznym. Kiedy nadejdzie wieczór i godzina 22:00, spodziewamy się lekkiego spadku temperatury do 17 stopni.

Niestety, prognozy przewidują znaczące zachmurzenie, przez co możliwości dostrzeżenia błękitnego nieba będą ograniczone. Niemniej jednak, ten poniedziałek zapowiada się jako dzień bezdeszczowy. Co więcej, możemy oczekiwać jedynie słabego wiatru z prędkością 9 km/h. Na początku dnia powieje on od strony południowo-zachodniej, zaś później zmieni kierunek i zacznie być odczuwalny od północy.

Pomimo braku deszczu, warto zwrócić uwagę na umiarkowane promieniowanie UV. Osiągnie ono wartość 3 na skali do 10, co oznacza, że długotrwałe przebywanie na słońcu może wpływać negatywnie na organizm. Dzień zakończy się o 19:20, trwając w sumie 13 godzin i 3 minuty. Będzie to zdecydowanie krótszy czas słońca niż w najdłuższy dzień roku – o dokładnie 4 godziny i 13 minut.