W Ustce parkowanie od poniedziałku do piątku będzie płatne. Posiadacze karty miejskiej i samochodów hybrydowych mają ulgi

Od początku tygodnia, czyli od dnia poniedziałkowego, parkowanie w Ustce stało się płatne. Strefa Płatnego Parkowania (SPP) obowiązuje w sezonie letnim, tj. w centralnej części miasta. Zniżki są dostępne dla osób posiadających Kartę Mieszkańca Ustki oraz dla właścicieli samochodów z napędem hybrydowym.

Dla tych, którzy decydują się prowadzić samochód w Ustce w poniedziałek oraz dla tych, którzy odwiedzają ten nadmorski kurort, ten dzień może okazać się dość trudny. Urządzenia do pobierania opłat za parkowanie, znane jako parkomaty, już są w pełni funkcjonalne i gotowe na akceptację zarówno fizycznej jak i cyfrowej waluty.

SPP w Ustce jest aktywna każdego roku od 15 czerwca do 15 września. Opłaty za parkowanie są pobierane tylko w dni powszednie. W tym roku jednak, 15 czerwca przypadało na sobotę, w związku z czym strefa SPP została oficjalnie uruchomiona dopiero w poniedziałek. Opłaty są naliczane w godzinach między 9 a 21.

Pod adresem Rybacka, Słupska i Portowa (w rejonie węzła komunikacyjnego) znajdują się bezpłatne parkingi, gdzie kierowcy mogą pozostawić swoje pojazdy. Miasto zachęca mieszkańców do korzystania z oferty abonamentowej, która jest bardziej korzystna dla posiadaczy Karty Mieszkańca Ustki.