Chór Viator i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce dedykują koncert osobom niepełnosprawnym

Pragniemy zaprosić na niezwykłe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w piątek, 22 marca. Koncert zatytułowany „Podaj dobro dalej” będzie miał miejsce o godzinie 16 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Ustce. Jest to wydarzenie zorganizowane specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych. W trakcie koncertu wystąpią członkowie chóru Viator oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce.

Chór Viator wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 serdecznie zaprasza do udziału w tym unikalnym wydarzeniu. Mimo że koncert jest dedykowany głównie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, każdy kto pragnie dołączyć i podzielić się tym doświadczeniem jest mile widziany.

– Będziemy mieli przyjemność zaprezentować koncert słowno-muzyczny, którego wykonawcami będą chór Viator oraz grupa wolontariuszy pod opieką nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 – mówi siostra Dominika Pac, nauczycielka katechezy i opiekunka wolontariatu. – Repertuar koncertu będzie składał się z pieśni chóralnych, poezji oraz tekstów inspirowanych postacią Heleny Kmieć, misjonarki, która zginęła w Boliwii i była inicjatorką akcji „Podaj dobro dalej”. Zainspirowani jej działalnością, postanowiliśmy dedykować ten koncert osobom niepełnosprawnym, jako wyraz naszego szacunku i wdzięczności za ich życie.

Organizatorzy skierowali zaproszenia do osób niepełnosprawnych z całego regionu, w tym do różnych placówek, fundacji, osób prywatnych oraz sanatoriów. Oczywiście serdecznie zapraszamy także mieszkańców Ustki – podsumowuje siostra Dominika Pac.