Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o zakończeniu przebudowy drogi

Według najnowszych informacji od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Gdańsku, na odcinku prawie 14-kilometrowym drogi krajowej zakończono większość prac remontowych. W ostatnim etapie inwestycji pozostały jeszcze roboty porządkowe i finalne odbiory techniczne. W ramach projektu zrealizowano wiele poprawek infrastrukturalnych, takich jak budowa nowego mostu, zatok autobusowych, czterech rond oraz ścieżki rowerowej ciągnącej się wzdłuż całej trasy.

Mateusz Brożyna, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA, podkreśla wagę tego przedsięwzięcia. Jak tłumaczy, celem inwestycji nie było tylko zwiększenie bezpieczeństwa drogowego, ale również podniesienie nośności drogi do 11,5 tony na oś. Podsumowując stan obecny, Brożyna mówi: „Pozostało jeszcze kilka finalnych prac porządkowych do wykonania, a także konieczność przeprowadzenia odbiorów technicznych i rozliczenia całego projektu.”

Przebudowa tej trasy nie była łatwa. W szczytowym okresie prac, na modernizowanym odcinku funkcjonowało sześć miejsc z ruchem wahadłowym. Te utrudnienia skutkowały wydłużeniem czasu przejazdu między Słupskiem a Ustką nawet do 40 minut. Pierwotnie przewidywano zakończenie projektu na koniec 2022 roku, co oznacza, że opóźnienie wyniosło 16 miesięcy. Do przyspieszenia tempa prac i zakończenia inwestycji w grudniu ubiegłego roku niestety nie doszło, głównie ze względu na niekorzystne warunki pogodowe związane z nadejściem zimy.