Jakie studia skończyć, aby nie narzekać na brak zatrudnienia?

Umowa o pracę, dogodne godziny, dobre warunki finansowe – każdy z nas oczekuje od pracy jak najwięcej. Nie zawsze jednak wiemy, gdzie szukać najlepszych ofert. Jak znaleźć stabilne zatrudnienie w naszej branży?

1. Nauka a praca – jakie studia dadzą nam dobrą przyszłość?

2. Skąd wiedzieć, która firma w naszej branży poszukuje pracowników?

3. Praca Słupsk – gdzie szukać najlepszych ofert?

Nauka a praca – jakie studia dadzą nam dobrą przyszłość?

Pytanie, jaki zawód wybrać aby opłacił się nam on w przyszłości jest jednym z tych ponadczasowych, które zadają sobie przedstawiciele praktycznie każdego pokolenia. Niestety, nie ma reguły co do tego, jakie zajęcie pozwoli nam żyć na wysokim poziomie. Co więcej, najlepiej opłacane obecnie zawody w większości nie istniały jeszcze kilka lat temu, w związku z czym wybór konkretnego kierunku studiów wcale nie musi nam gwarantować powodzenia. Ważnym jednak jest, abyśmy kierowali się nie tylko swoimi pasjami i zainteresowaniami, ale też predyspozycjami – jeżeli będziemy dobrzy w naszej dziedzinie, mamy dużo większe szanse na znalezienie ciekawego zajęcia, niż osoba przeciętna. Dodatkowo wiele umiejętności, jak na przykład profesjonalna obsługa klienta, realizacja planów sprzedażowych, podejście w negocjacjach czy zarządzanie zepołem, przyjdzie nam się uczyć już w czasie pracy, na bieżąco.

Skąd wiedzieć, która firma w naszej branży poszukuje pracowników?

Jeżeli interesuje nas praca w konkretnej branży, mamy wiele sposobów na to, by „podglądać”, które firmy w danym momencie prowadzą procesy rekrutacji. Najprostszym wyborem jest lokalny powiatowy urząd pracy, gdzie znajdziemy oferty głównie dla naszego regionu, na przykład Słupska. Zwykle jednak znajdują się tam opcje dla stanowisk niewymagających zbyt dużych kwalifikacji, jak na przykład pracownik fizyczny, sprzedawca i tak dalej. Bardziej zaawansowaną formą poszukiwań będzie przeglądanie stron branżowych zawierających oferty pracy, czy też śledzenie profili LinkedIn najważniejszych graczy w naszej branży. W przypadku Słupska wiele ciekawych ofert znajdziesz na stronie: https://www.gowork.pl/praca/slupsk;l.

Praca Słupsk – gdzie szukać najlepszych ofert?

Jeżeli zależy nam na lokalnych ofertach pracy, najlepiej jest szukać ich na stronach umożliwiających rejonizację, jak na przykład GoWork. Dzięki temu osobom poszukującym pracy będzie łatwiej znaleźć nie tylko oferty w swojej dziedzinie, ale też w pobliżu miejsca zamieszkania, co ułatwi dojazd. Jeżeli interesuje nas praca zdalna, będziemy mieć w tym wypadku więcej możliwości, jednak nadal może pojawić się konieczność przyjazdu do biura, na przykład na spotkanie z zespołem.