Kolonie letnie dla dzieci funkcjonariuszy Straży Granicznej w Ustce

Podczas dwutygodniowego okresu od 29 lipca do 9 sierpnia, malownicze nadmorskie miasteczko Ustka stało się miejscem wakacyjnego odpoczynku dla młodych podopiecznych pracowników dwóch oddziałów Straży Granicznej – Nadbużańskiego i Podlaskiego, jak również żołnierzy z Garnizonu Biała Podlaska. Grupa pięćdziesięciu osób miała okazję cieszyć się urokami letnich kolonii, które zostały poprowadzone przez ks. ppłk. SG Wiesława Kondraciuka. Kolonie były możliwe dzięki wsparciu NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego oraz Rzymskokatolickiej Parafii Ordynariatu Polowego w Białej Podlaskiej.

Podczas letniego wypoczynku, uczestnicy nie tylko cieszyli się leniwym relaksem na plaży, ale również aktywnościami ruchowymi. Mimo że pogoda nie była zawsze idealna, zapewniała dostateczne warunki do korzystania z kąpieli morskich i słonecznych. Część czasu dzieci spędziły również na wizycie w Aquaparku w Redzikowie, gdzie mogły korzystać z atrakcji basenowych. Ale kolonie to nie tylko zabawa i rekreacja – miejsce na rozkładzie dnia znalazły także modlitwa, śpiew i codzienna Msza Święta.

Organizowane były różnorodne formy integracji: dyskoteki, gry sportowe, wspólne grillowanie. Ważnym elementem programu była też samodzielność – młodzi koloniści uczyli się odpowiedzialności poprzez sprawowanie dyżurów liturgicznych oraz dbanie o porządek we własnych pokojach, łazienkach i na korytarzach ośrodka.