Muzeum Motoryzacji w Gdyni – dla fanów samochodów

Są takie regiony Polski, gdzie ruch turystyczny niezależnie od pory roku jest wzmożony. Z pewnością zalicza się do nich także Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia, Sopot położone w województwie pomorskim.

Muzeum Motoryzacji w Gdyni

Wybierając się nad nasze polskie Morze Bałtyckie nie sposób całe dnie spędzać na plaży. Stały ląd także proponuję wiele nietuzinkowych miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest z pewnością Muzeum Motoryzacji w Gdyni. Znajduje się kilka minut drogi piechotą od stacji Gdynia-Chylonia. Można dojechać tutaj podmiejską kolejką lub pociągiem. Bilet wstępu jest adekwatny do zasobności eksponatów, które czekają na turystów w środku, a tych nie brakuje.

Jeśli zaliczasz się do grona osób, kfore uwielbiają stare samochody to Muzeum Motoryzacji w Gdyni jest dla Ciebie idealne. Nie ma ograniczonego czasu zwiedzania, dzięki czemu możesz czytać informacje o pojazdach tak długo jak chcesz. Muzeum Motoryzacji to miejsce prowadzone przez pasjonatów, co widać na każdym kroku.

Powrót do dzieciństwa i starych samochodów

Pamiętasz taką zabawę z dzieciństwa, w którą bawili się głównie chłopcy? Z zamkniętymi oczami rozpoznawali marki i modele przejeżdżających samochodów. W Muzeum Motoryzacji w Gdyni możemy zobaczyć prawdziwe perełki. Zostały one zgromadzone na dość dużej powierzchni. Są tutaj samochody, motocykle. Niektóre z historią i odrestaurowane, by nadal mogły cieszyć oczy odbiorców. Warto zarezerwować sobie na zwiedzanie Muzeum Motoryzacji w Gdyni co najmniej godzinę. Z całą pewnością nie będzie to czas stracony, ponieważ miejsce to przyciąga pasjonatów pojazdów w każdym wieku.