Ogłoszono podwyżki opłat w Ustce: Mieszkańcy zapłacą więcej za nieruchomości i niezaczipowane psy

Podczas najnowszej sesji rady gminy Ustka, przeprowadzonej dzisiaj, radni podjęli decyzję o zwiększeniu wysokości niektórych lokalnych opłat. W wielu przypadkach wzrost cen wyniósł aż 15 procent. Zmienione stawki dotkną mieszkańców Ustki, którzy będą musieli zapłacić więcej m.in. za podatek od posiadanych nieruchomości, opłatę targową oraz za to, że ich psy nie są zaczipowane.

Urząd Miasta Ustka wyjaśnił, że podjęte przez radnych działania dotyczące podwyżek obciążeń finansowych są efektem jednego konkretnego powodu.

Jak tłumaczy Eliza Mordal, rzeczniczka prasowa magistratu w Ustce: „Wszyscy doskonale wiemy, co jest przyczyną wzrostu cen w obecnej sytuacji gospodarczej. Ceny wszystkiego idą w górę, ponieważ borykamy się z dużą inflacją. To właśnie ten czynnik jest odpowiedzialny za podwyżki.”

Dodatkowo Eliza Mordal poinformowała, że nowe, wyższe stawki zaczną obowiązywać od pierwszego dnia nowego roku. Z kolei podczas dzisiejszej sesji nie doszło do głosowania nad propozycją podwyżki opłaty uzdrowiskowej. Sprawa ta ma być natomiast poruszona na kolejnej sesji rady gminy, która odbędzie się pod koniec października.