Planowany remont drogi z Ustki na poligon dzięki funduszom rządowym

Starostwo Powiatowe w Słupsku przygotowuje się do przeprowadzenia remontu drogi prowadzącej z Ustki na poligon. Całość środków potrzebnych na realizację tego przedsięwzięcia pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na pokrycie kosztów odnowienia trasy o długości 3250 metrów została przeznaczona kwota 55 760 000 złotych.

Planowany jest remont dwóch ulic – Koszarowej i Bosmańskiej, które przebiegają przez Ustkę oraz Lędowo-Osiedle i docierają do szlabanu poligonu. Według informacji podanych przez organizatorów, w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót.

Z problemem złego stanu drogi biegnącej w kierunku Ustka-Lędowo mierzymy się od bardzo dawna. Regularne naprawy tej trasy są jedynie chwilowym rozwiązaniem, ponieważ miesiąc po każdym łataniu, nawierzchnia znów prezentuje się fatalnie i staje się niebezpieczna dla użytkowników. Komplikuje to również niewyjaśniona kwestia zarządzania tą drogą – zarówno gmina jak i jednostka wojskowa zaprzeczają być jej właścicielem. Plany wojska dotyczące remontu drogi i zamknięcia jej dla cywilów spotkały się z dezaprobatą gminy, zważywszy na to, że jest to droga gminna. Czytelnicy „Głosu” apelują o rozwiązanie tego problemu, podkreślając fatalny stan trasy.

Ulica Koszarowa, znajdująca się w zachodniej części Ustki, prowadzi do Lędowa-Osiedla, natomiast ulica Bosmańska przechodzi przez koszary w kierunku Centralnego Poligonu Sił Powietrznych. Obie są w bardzo złym stanie technicznym, niszczone przez ciężki sprzęt wojskowy. Droga ta jest jedyną trasą dojazdową z Ustki na poligon i jednym z kluczowych szlaków komunikacyjnych miasta i gminy, wykorzystywanych do dojazdu do pracy czy przychodni wojskowej przez wielu mieszkańców.