Samorządowcy z Ustki zwyciężyli XI edycję regat TrójCup

Samorządowcy z Ustki po raz pierwszy zdobyli zwycięski puchar podczas XI edycji regat TrójCup. Kapitanem załogi składającej się z pracowników urzędu miasta wraz z burmistrzem Jackiem Maniszewskim był mieszkaniec Ustki – Eugeniusz Marciniak.

W dniach 6-7 maja odbyły się już dziewiąte zawody, podczas których na wodzie rywalizowały ze sobą samorządy. Na trasie Gdynia-Hel, uczestnicy startowali na jednostkach pływających, które na co dzień służą w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni. Jak relacjonuję UM, podczas pierwszego dnia zawodów towarzyszył wszystkim bardzo silny wiatr. Jednak niezawodna ustecka załoga poradziła sobie z zadaniem najlepiej, dzięki czemu do domu wrócili z pucharem. 

Ideą, która towarzyszy wydarzeniu jest przede wszystkim integracja samorządów oraz promocja żeglarstwa. Dzięki wspólnej rywalizacji i zabawie regaty cieszą się dużym zainteresowaniem już od 2010 roku. Za organizację przyszłorocznej imprezy odpowiedzialny będzie natomiast zwycięski samorząd, dlatego też za rok regaty TrójCup odbędą się w Ustce.