Sezon wakacyjny w Ustce uroczyście otwarty – Zapowiedź Jarmarku Sztuki i Rękodzieła oraz Święta Morza

W mieście Ustka, przy brzegu Morza Bałtyckiego, już pachnie wakacjami. W połowie bieżącego tygodnia miejsce będzie miało wydarzenie pod nazwą Jarmark Sztuki i Rękodzieła. Wyjątkowe atrakcje zaplanowano na sobotę, kiedy to miasto będzie celebrować Święto Morza.

Eliza Mordal, rzeczniczka prasowa usteckiego ratusza, z entuzjazmem zachęca zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających miasto turystów do zaangażowania się w nadchodzące imprezy. – Już w środę 26 czerwca rozpoczynamy Jarmark Sztuki i Rękodzieła, a podczas soboty będziemy obchodzić Dni Morza – informuje. Wydarzenie to cieszy się patronatem starosty słupskiego, a główni partnerzy to firmy RWE oraz Koleje Mazowieckie. Przygotowane zostały liczne atrakcje, które mają za zadanie umilić czas spędzony w Ustce i wprowadzić gości w atmosferę prawdziwych wakacji.

Jarmark Sztuki i Rękodzieła odbędzie się w dniach od 26 czerwca do 4 lipca w porcie w Ustce i potrwa każdego dnia od godz. 10 do 22. Święto Morza przypada na sobotę, 29 czerwca i odbędzie się w parku Chopina.

Planowane są następujące atrakcje: o godzinie 12 nastąpi odsłonięcie rzeźby Joanny Dudek pod nazwą „Zielniki Słowińskie – rzeźba społeczna”. Port będzie miejscem wyścigu butelkowego o puchar Burmistrza Miasta Ustka, który rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do godziny 16. O godzinie 16.30 odbędzie się koncert Usteckiej Orkiestry Dętej, a o godzinie 17 planowane jest symboliczne zraszanie pomnika Usteckiej Syrenki znajdującego się na wschodnim molo.