Spotkanie miłośników modelarstwa w Ustce — I Fala Modelarska Ustka 2024

W nadchodzący weekend, malownicza Ustka stanie się areną dla entuzjastów modelarstwa. Szkoła Podstawowa nr 2 zlokalizowana przy ulicy Jagiellońskiej 1 na przestrzeni dwóch dni będzie gościć imponującą makietę kolejową z miniaturami pociągów z różnych okresów, pokazy aut sterowanych na odległość na terenowym torze oraz modele różnego rodzaju pojazdów, zarówno lądowych, morskich jak i kosmicznych.

Spotkanie to jest wynikiem współpracy trzech miejscowych stowarzyszeń modelarskich działających w Ustce i powiecie słupskim: Słupskiego Klubu Modelarskiego, Stowarzyszenia RC Gryf Modele Zdalnie Sterowane oraz stowarzyszenia modelarzy kolejowych TT Pomorze. Wszystkie te organizacje rozpoczęły prace nad realizacją pierwszej edycji wydarzenia „I Fala Modelarska Ustka 2024”. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia wsparł także ustecki Ośrodek Sportu i Rozwoju. Impreza odbędzie się w dniach 22-23 czerwca.

Eliza Mordal, przedstawicielka prasowa Urzędu Miasta Ustka, informuje, że podczas festiwalu goście będą mieli okazję podziwiać dynamiczną makietę kolejową, na której miniaturowe elektryczne pociągi z różnych epok będą cyfrowo sterowane, nabierając tym samym realistycznego charakteru ruchu na torach i bocznicach kolejowych. Członkowie stowarzyszenia RC Gryf, specjalizujący się w pojazdach zdalnie sterowanych, zaprezentują swoje zdolności na specjalnie przygotowanym terenowym torze. Entuzjaści tej formy modelarstwa będą mieli również możliwość spróbowania prowadzenia takiego pojazdu.

W ostatniej części hali, na wystawowych stołach, odbędzie się festiwal modeli redukcyjnych. Modelarze prezentujący swoje dzieła, wykonane z różnorodnych materiałów takich jak drewno, karton lub plastik, pochodzą z powiatu słupskiego i innych, dalszych regionów Polski. Wśród nich znajdą się modele statków, okrętów, samolotów wojskowych i cywilnych, lokomotyw, pojazdów kołowych i gąsienicowych, śmigłowców, figurek fantasy i real, pojazdów kosmicznych itp.