Uskrzydleni przez muzykę i radość – Ustecki OSiR pełen życia i integracji dzięki seniorom i osobom niepełnosprawnym

Ustka obudziła się do życia w rytmie melodyjnych dźwięków i śmiechów, które niosły się echem po terenie Usteckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR). To wszystko za sprawą seniorów, którzy zainicjowali festiwal śpiewu oraz piknik dedykowany osobom z niepełnosprawnościami. Zarówno atmosfera jak i warunki atmosferyczne były sprzyjające dla tych wydarzeń.

To właśnie na terenie usteckiego OSiR-u, w sobotę, odbyło się wydarzenie skierowane do starszego pokolenia. Organizację tego wydarzenia wziął na siebie lokalny oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wszystko jednak nie byłoby możliwe bez aktywnego udziału seniorów.

W Pierwszym Festiwalu Chórów Senioralnych i Zespołów Wokalnych zaprezentowały się zespoły „Echo Objazdy”, „Babiniec” z Rowów oraz Zespół Kurpiowski „Klęcinianki” z Klęcina. Nie mogło zabraknąć oczywiście miejscowego chóru „Usteckie Nutki”, który wystąpił w nowych, eleganckich strojach ufundowanych przez miasto Ustka.

Ale to nie koniec atrakcji. Seniorzy zadbali również o osoby z niepełnosprawnościami, dla których zorganizowano specjalny piknik. Wzięły w nim udział osoby z Ustki, gminy Ustka oraz ze Słupska. Jeden z punktów programu to sportowa rywalizacja w grze w kręgle. Na festynie bawiły się między innymi osoby uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dołączyła do nich grupa z II Środowiskowego Domu Samopomocy ze Słupska wraz z opiekunami. Łącznie zgłosiło się 85 osób, które wspólnie sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.