Ustecki samorząd dąży do wprowadzenia stacji ładowania dla aut elektrycznych w mieście

Planuje się, że na terenie Ustki zostaną zainstalowane punkty do ładowania samochodów na napęd elektryczny. Władze miasta mają nadzieję na znalezienie inwestora do realizacji tego projektu i obecnie pracują nad przetargiem na dzierżawę gruntów pod przyszłe stacje.

Istnieje plan umieszczenia czterech takich stacji w wschodniej części miasta oraz jednej dodatkowej w obszarze ulicy Kościelaniaka. Lokalne władze miejskie liczą na potencjalnych inwestorów, którzy zdecydują się na montaż stacji do ładowania pojazdów elektrycznych w tej popularnej miejscowości uzdrowiskowej.

Eliza Mordal, przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Ustce, wyjaśnia: „Pracujemy nad procedurą przetargową, dzięki której będziemy mogli zaproponować miejsca przeznaczone pod stacje ładowania dla samochodów elektrycznych”. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie i liczne zapytania od turystów, którzy odczuwają brak takiej usługi. Zakłada się, że wszelkie koszty związane z budową i uruchomieniem stacji pokryje inwestor. W konsekwencji, Ustka zyska nowy punkt w swojej ofercie, nie obciążając przy tym budżetu miasta, a nawet generując skromne dochody z dzierżawy.

Potencjalne lokalizacje stacji zostały już przedstawione Komisji Budżetowo-Gospodarczej Rady Miasta Ustka i w najbliższym czasie ma być ogłoszony przetarg.