Ustka: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje o wsparcie seniorów podczas świąt

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) w Ustce wzywa do zwiększenia wsparcia dla starszych obywateli w tym wyjątkowym okresie świątecznym. Zbiórka darów dla starszych mieszkańców Ustki trwa do piątku, 15 grudnia. Niniejsza akcja jest przede wszystkim skierowana na pomoc seniorom, którzy są samotni lub chorzy.

Projekt „Świąteczny upominek dla samotnego seniora” wyrósł z inicjatywy lokalnego MOPS-u. W tym roku, już po raz trzeci, jest możliwość obdarowania prezentami starszych i samotnych mieszkańców tego nadbałtyckiego miasta.

„Świąteczny upominek dla samotnego seniora”, to lokalna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, której celem jest pomoc seniorom, poruszającym się po mieście z laską lub siedzących samotnie w domach. Jest to szczególnie ważne podczas okresu świąt Bożego Narodzenia – czasu, który może być bolesny dla tych, którzy spędzają go w samotności. Chcemy dotrzeć do każdego samotnego seniora z Ustki z prezentem na Wigilię i życzeniami świątecznymi, aby przekazać mu najważniejsze wartości – bliskość i ciepło” – wyjaśnia Anna Pilecka-Sawczuk, dyrektor MOPS w Ustce.

Okres Bożego Narodzenia to moment szczególny. Niestety, dla tych, którzy spędzają Wigilię samotnie, często jest to smutny czas pełen wspomnień. Możemy zobaczyć ich na ulicach naszego miasta – starszą panią z laską wędrującą powoli do sklepu każdego dnia, czy starszego pana z siwymi włosami siedzącego codziennie przy oknie. Często są to osoby, które czują się zapomniane. Dla nich, słowa „Wesołych Świąt” mogą nie niosą radości. Dla samotnych seniorów, wigilia to dzień pełen tęsknoty za bliskimi.