Wichura i powalone drzewa sparaliżowały ruch kolejowy na trasie Słupsk-Ustka

Ruchliwość w Ustce doznała poważnych zakłóceń spowodowanych przez wichury. W wyniku siły wiatru, drzewa przewróciły się na tory kolejowe, co skutkowało zablokowaniem ruchu pociągów na linii Ustka-Słupsk. Na potrzeby zorganizowania transportu dla pasażerów, Polregio wprowadziło komunikację zastępczą w postaci autobusów.

Pomorze przez całą noc doświadczało silnych podmuchów wiatru. W jego efekcie drzewa były przewracane. Krytyczne zdarzenie na torach między Słupskiem a Ustką miało miejsce w piątek, 2 lutego, o poranku.

O godzinie 9:42 odebraliśmy zgłoszenie o drzewie, które zawisło na trakcji elektrycznej nad torami kolejowymi w pobliżu ulicy Ogrodowej w Ustce – informuje młodszy kapitan Piotr Basarab, rzecznik prasowy Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. – Na miejsce wysłano jeden zastęp strażaków, którzy zabezpieczyli teren. Operator linii kolejowych samodzielnie podejmie działania mające na celu usunięcie zagrożenia. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów na tym odcinku.

Zarząd PKP podjął decyzję o uruchomieniu autobusowego transportu zastępczego na trasie Słupsk-Ustka – mówi Maria Kasperkiewicz-Górska, rzeczniczka Biura Prasowego Polregio S.A. Pomorski Zakład w Gdyni. – W związku z wichurami oraz drzewem, które przewróciło się na tory, ruch pociągów został tymczasowo zawieszony. PKP PLK we własnym zakresie usuwa przeszkodę. Według naszych informacji sytuacja powinna zostać opanowana do godziny 13. Do tego czasu pasażerom zapewniamy komunikację zastępczą.