Wkraczamy w końcowy etap budowy drogi krajowej nr 21, odcinek Słupsk-Ustka, z planowanym zakończeniem na kwiecień 2024

Sytuacja na budowie drogi krajowej nr 21, pomiędzy Słupskiem a Ustką, jest coraz bardziej optymistyczna. Według najświeższych ustaleń pomiędzy inwestorem – Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), a wykonawcą – firmą COLAS Polska, droga powinna być gotowa do użytkowania już w połowie kwietnia. Prace nad inwestycją trwają nieprzerwanie od dwóch i pół roku.

Mateusz Brożyna, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA informuje, że prace nad modernizacją odcinka DK21 między Słupskiem a Ustką wchodzą teraz w decydującą fazę. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie prac ma nastąpić 15 kwietnia 2024 roku. Obecnie na placu budowy realizowane są działania wykończeniowe i przygotowawcze oraz prace specjalistyczne, w tym z dziedziny elektroenergetyki. W najbliższym czasie umożliwią one uruchomienie sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia. Dodatkowo, prace dotyczące końcowych etapów budowy ciągów pieszo-rowerowych, chodników, umocnienia skarp oraz poboczy są w pełnym toku. Trwają również prace nad nasadzeniami i wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu.

Brożyna dodaje, że prace przy obiektach mostowych są już całkowicie zakończone, a ekrany akustyczne zostały wypełnione panelami. Ponadto, kontynuowane są częściowe odbiory prac dotyczących poszczególnych branż, gdzie roboty budowlane zostały już ukończone. W trakcie jest również weryfikacja stanu pozostałej infrastruktury technicznej na omawianym odcinku drogi, co jest niezbędne do złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie – informuje rzecznik.