Żałoba w Ustce: Odeszły dwie byłe skarbniczki miejskie

Dotarły do nas wieści o śmierci dwóch cenionych kobiet – Urszuli Pietrasiewicz i Anny Łukaszewicz. Każda z nich w przeszłości pełniła rolę skarbnika miejskiego. Niestety, obie panie odeszły od nas w ten sam dzień, czyli w niedzielę.

Urszula Pietrasiewicz, która straciła walkę z ciężką chorobą w wieku 71 lat, przez lata pełniła funkcje Skarbnika Miasta Ustka i Radnej aktualnej kadencji – informuje Eliza Mordal, rzeczniczka prasowa usteckiego ratusza. Pietrasiewicz rozpoczęła swoją karierę związaną z samorządem 16 marca 1973 roku, początkowo pracując w Domu Kultury. Jednakże, jeszcze w tym samym roku dołączyła do personelu Urzędu Miasta. Jej droga zawodowa prowadziła ją przez różne stanowiska, od księgowej poprzez referenta, starszego referenta, inspektora aż do głównej księgowej. Dnia 22 maja 1991 roku Rada Miejska powołała ją na stanowisko skarbnika miejskiego w Ustce, na którym to stanowisku pełniła również funkcję naczelnika wydziału finansowego. Na emeryturę przeszła w maju 2018 roku.

Po zakończeniu kariery zawodowej, Pietrasiewicz wzięła udział w wyborach samorządowych i została wybrana na radną. Jej doświadczenie było nieocenione, szczególnie podczas omawiania kwestii budżetu miasta – dodaje Eliza Mordal.

W ten sam dzień, 4 lutego, w wieku zaledwie 53 lat, w słupskim szpitalu zmarła Anna Łukaszewicz. Była skarbnikiem Miasta Ustka w latach 2018-2022. Łukaszewicz posiadała ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sektorze finansów publicznych. Przed podjęciem pracy w Ustce pełniła rolę skarbnika Miasta Słupska i była członkiem Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku. W ostatnich latach pracowała w Starostwie Powiatowym i Szpitalu Miejskim w Miastku.