Zmiana regulacji w Ustce – sprzedaż alkoholu na ulicy Chopina zakazana

Decyzją radnych, teren na którym obowiązuje zakaz sprzedaży detalicznej alkoholu w Ustce, został rozszerzony o ulicę Chopina. Powodem był wniosek złożony przez właścicieli restauracji i barów znajdujących się na dolnej i górnej promenadzie. Zgromadzenie Rady Miejskiej w Ustce odbyło się w formie specjalnej sesji, która była poświęcona sprawie planowanego sklepu na ulicy Chopina, oferującego w swoim asortymencie również napoje alkoholowe.

Rzeczniczka urzędu miejskiego w Ustce, Eliza Mordal, informuje o jednomyślnym poparciu uchwały przez zgromadzonych radnych. Na specjalnej sesji, zwołanej na wniosek burmistrza miasta w odpowiedzi na apel przedsiębiorców z promenady, wszyscy czternaście obecnych radnych głosowało za wprowadzeniem zmian. Chodziło o przeciwdziałanie planom otwarcia punktu detalicznego w ramach tzw. wioski Wikingów przy ul. Chopina. W rezultacie, uchwalono zmianę regulacji dotyczącej lokalizacji punktów sprzedaży i konsumpcji alkoholu na terenie miasta, która obowiązywała od 2019 roku.

Obecnie w Ustce zakaz detalicznej sprzedaży alkoholu obowiązuje na nadmorskiej promenadzie, ulicy Limanowskiego oraz, po najnowszej zmianie regulacji, na ulicy Chopina.