Trenuj z wojskiem w ustce

Akcja “Trenuj z wojskiem w ferie” w Ustce

Prawie 100 osób 14 stycznia wzięło udział w akcji Ministerstwa Obrony Narodowej: “Trenuj z wojskiem w ferie”. W Centrum Szkoleń Marynarki Wojennej w Ustce doświadczeni instruktorzy przeprowadzili ćwiczenia bojowe. 

14 stycznia w Centrum Szkoleń Marynarki Wojennej w Ustce już po raz kolejny można było spróbować swoich sił na poligonie. W ramach trwających w województwie pomorskim ferii zimowych, udział w przygotowanych ćwiczeniach mogły wziąć osoby już od 15 roku życia. 

Szkolenie przebywało jednak w taki sam sposób, niezależnie od tego, w jakim wieku był uczestnik. Doświadczeni instruktorzy przedstawili również rodzaje broni palnej oraz ich obsługi. Każdy mógł spróbować swoich sił, strzelając na trójwymiarowej strzelnicy. Warto wspomnieć, że na co dzień ćwiczą i szkolą się na niej nawet strzelcy wyborowi. 

Wśród przygotowanych przez wojsko ćwiczeń, swoich sił można było spróbować także na poligonie, gdzie zorganizowano rzucanie wcześniej samodzielnie rozbrojonym granatem do wyznaczonego celu. Ponadto poznać można było podstawy walki wręcz oraz sposoby posługiwania się łącznością radiową. Nie zabrakło szkolenia w terenie, na którym każdy poznał tajniki przetrwania w trudnych warunkach. 

Zainteresowanie akcją “Trenuj z wojskiem w ferie” w Ustce, cieszyło się dużą popularnością. Dzięki czemu w zorganizowanych ćwiczeniach wzięło udział blisko sto osób od 15 do 65 roku życia.