Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Działania policjantów “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Dzisiaj (17 lutego) policjanci z regionu województwa pomorskiego przeprowadzają działania, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Dodatnie temperatury za oknem sprzyjają bowiem aktywności zarówno pieszej, jak i jazdy na rowerach czy hulajnogach. Policja przypomina o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Kim są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego?

Do niechronionych uczestników ruchu drogowego zalicza się m.in. osoby poruszające się pieszo, na rowerach, hulajnogach, skuterach, deskorolkach czy rolkach. Uczestników tych uczestników dróg nie chroni np. karoseria pojazdu, a wręcz im często w wyniku wypadków zagraża. 

Działania pomorskich policjantów

W miejscach przejść dla pieszych można się dzisiaj (17 lutego) spodziewać większej ilości funkcjonariuszy policji. Wszystko za sprawą ogólnokrajowych działań, w ramach których policja będzie obserwować zachowania pieszych oraz kierowców. Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozsądku oraz przestrzegania zasad panujących na drogach. Pamiętajmy również, aby troszczyć się o swoje bezpieczeństwo przez noszenie odblasków w miejscach niewystarczająco oświetlonych.