Potrącenie na przejściu dla pieszych w Ustce zakończone mandatem

W miłej, nadmorskiej miejscowości Ustka, w słoneczną sobotę doszło do niebezpiecznego incydentu na jednej z głównych ulic – Grunwaldzkiej. Kierująca samochodem marki Alfa Romeo potrąciła starszą kobietę, która przekraczała jezdnię na wyznaczonym dla pieszych przejściu. Zdarzenie miało miejsce niemalże w bezpośrednim sąsiedztwie Komisariatu Policji.

Informacje o tym niefortunnym wypadku otrzymaliśmy od mł. asp. Jakuba Bagińskiego, pełniącego funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Poinformował on, że do potrącenia doszło około godziny 9:00 rano, a na miejscu pracowali już policjanci, którzy ustalili szczegóły zdarzenia. Okazało się, że kierująca 38-letnia właścicielka alfy romeo nie ustąpiła pierwszeństwa 72-letniej kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych. Na szczęście wszyscy uczestnicy incydentu byli trzeźwi.

Zwolnione natychmiast po zdarzeniu służby medyczne szybko dotarły na miejsce. Na szczęście, pomimo doznanych obrażeń, potrącona kobieta nie potrzebowała przewiezienia do szpitala.

Podsumowując incydent, Jakub Bagiński stwierdził, że zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierująca pojazdem 38-latka została ukarana przez policję mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych za spowodowanie kolizji drogowej.