Wypadek drogowy w Ustce: 14-latek potrącony na przejściu dla pieszych

W poniedziałek rano, 30 października, po godzinie siódmej, w Ustce doszło do przykrego zdarzenia, kiedy to 14-letni chłopiec na rowerze został potrącony na przejściu dla pieszych. Niestety, sprawca nie pozostał na miejscu wypadku i odjechał, dlatego lokalna policja apeluje teraz do wszystkich świadków o pomoc w ustaleniu szczegółów tej sytuacji.

Tego poniedziałkowego ranka, minutę po godzinie siódmej dwudziestej, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ustce otrzymali zgłoszenie o potrąceniu. Wszystko miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej. Na miejsce natychmiast udały się służby, które początkowo ustaliły, iż młody rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych, a kierowca tego pojazdu oddalił się z miejsca zdarzenia – opowiada młodszy aspirant Jakub Bagiński, pełniący funkcję oficera prasowego w Komendzie Miejskiej Policji w Ustce.

Policja zakwalifikowała to zdarzenie jako kolizję drogową. Funkcjonariusze teraz starannie analizują nagrania z kamer monitoringu, które znajdują się w okolicy miejsca zdarzenia. Robią to w nadziei, że dzięki temu jak najszybciej uda im się ustalić, kim jest sprawca oraz jakie były dokładne okoliczności tego zdarzenia. Rzecznik policji apeluje do świadków: Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat tego incydentu, prosimy o kontakt z Komendą Policji w Ustce pod numerem telefonu 47 74 20 700.