Hotel w Łebie i urlop w rytmie slow

Jeszcze kilka lat temu wszyscy gnaliśmy, parliśmy do przodu jakby jutra miało nie być, by… w końcu poczuć takie zmęczenie, że nic tylko odpocząć. Odpuścić. Nic dziwnego, że trend slow life powrócił i to z ogromną mocną. A gdzie można lepiej zrelaksować i zregenerować zszargane nerwy jeśli nie nad morzem, gdy za oknem wiosna rozkwita, a temperatura rośnie? Nigdzie! Zapraszamy więc do Łeby!

Z tekstu dowiesz się:

 • co to jest slow life,
 • czy trend slow life jest dla kobiet i mężczyzn,
 • jak może wyglądać weekend w nurcie slow life nad morzem,
 • jakie atrakcje w rytmie slow czekają w hotelach w Łebie.

Slow life – co to jest?

Mamy przeczucie, graniczące z pewnością, że intuicyjnie wiesz, na czym polega slow life. Nie chcemy jednak pozostawiać żadnych wątpliwości, dlatego… przed Tobą krótkie wprowadzenie. Jeśli go nie potrzebujesz, przejdź od razu do kolejnego akapitu!

Slow life to życie wypełnione spokojem, to skuteczne działanie, ale bez presji, spiny i przyspieszonego tętna. Ludzie, którzy decydują się tak żyć, stawiają na swoją równowagę oraz eliminują niepotrzebny stres. W tym celu często muszą przestawić priorytety, spojrzeć na siebie świeżym okiem oraz zacząć dbać przede wszystkim o zdrowie oraz bliskich.

Czy trend slow life jest dla kobiet i mężczyzn?

Trend slow life idzie jednak dużo dalej. Ma wiele punktów stycznych ze zrównoważoną produkcją, ekologią oraz odejściem od konsumpcjonizmu. Nic więc dziwnego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni interesują się nim oraz wdrażają w życie związane z nim zmiany.

Poza tym tematy związane z konsumpcjonizmem czy nadmierną produkcją dotyczą nas wszystkich. Ich przejawy towarzyszą nam na każdym kroku. Chyba że – tak jak w hotelu w Łebie – ktoś stworzy swój biznes wokół tej filozofii.

Jak może wyglądać weekend w rytmie slow life nad morzem?

Chcesz spędzić weekend w hotelu w Łebie w rytmie slow? Zależy Ci na pełnym relaksie i zrównoważeniu? W takim razie zobacz, co możesz zrobić w tym celu. Pomoże Ci to także podczas pakowania, bo weźmiesz ze sobą to, co na pewno się przyda.

Ładowanie baterii w rytmie slow nad morzem zapewniają:

 • Spacer po plaży – trudno wyobrazić sobie coś bardziej relaksującego niż stawianie kolejnych kroków na piasku, wsłuchiwanie się w szum fal i patrzenie w horyzont (to jeden z polecanych sposobów na relaks dla oczu!).
 • Czytanie książki – przyda się podczas chwil przerwy w spacerze na plaży albo po prostu jako relaks w pokoju w Łebie. Po prostu weź ze sobą ulubioną książkę albo czytnik ze ściągniętymi tytułami na różne potrzeby.
 • Joga na plaży – jeśli nie masz jeszcze na liście „to do” odhaczonej jogi na plaży, to hotele Łeba polecają się na to doświadczenie. Wyciszenie umysłu i rozciąganie zastałych mięśni wchodzi wtedy na wyższy poziom!
 • Pływanie – spokojnie, nie musisz od razu rzucać się w otchłanie chłodnego Bałtyku (ale możesz!). Do wyboru masz jeszcze basen w hotelu w Łebie – o dowolnej porze!
 • Medytacja – wsłuchiwanie się w dźwięki fal, szum drzew oraz śpiew ptaków może być świetnym tłem do medytacji, także dla początkujących. Po prostu usiądź na piasku i zacznij świadomie oddychać z oczami zamkniętymi lub skierowanymi w horyzont.
 • Wędrówka po okolicy – możesz wybrać się na spacer albo wycieczkę rowerową. Polskie wybrzeże, także w okolicach Łeby, oferuje wiele wybornych ścieżek. Jedna z nich prowadzi np. przez Słowiński Park Narodowy do wydm, a te koniecznie trzeba zobaczyć, jeśli zatrzymujesz się w hotelu w Łebie.

Jakie atrakcje w rytmie slow czekają w hotelach w Łebie?

Spędzenie weekendu w rytmie slow nad morzem w Łebie jeszcze przed sezonem to gwarancja relaksu i odprężenia. Zwłaszcza gdy hotel dobrze rozumie tę filozofię! Właśnie dlatego w ofercie hotelu Saltic znajdziesz też:

 • czas na spokojne posiłki – hotelowa restauracja serwuje potrawy skomponowane z lokalnych i sezonowych produktów. Wiesz, co jesz i do tego jesz naprawdę smacznie!
 • Różne atrakcje i animacje – regularnie dowiaduj się, jakie wydarzenia są organizowane przez hotel, dzięki temu możesz znaleźć alternatywny pomysł na spędzenie wolnego wieczoru.
 • Pobyt w SPA – hotel Saltic Resor & SPA w Łebie oferuje świetną część Wellness & SPA. Możesz umówić się tam na masaż wybranych partii ciała, zabiegi kosmetyczne przy użyciu naturalnych kosmetyków i oddać swoje ciało w dobre ręce.

Podsumowując, weekend w rytmie slow life nad morzem to czas na relaks i regenerację, ale także na odkrywanie nowych miejsc i smaków. To idealna okazja, aby spędzić czas w sposób świadomy i zgodny z wartościami slow life.