Uczniowie posprzątali plaże w Ustce

W poniedziałek (27 marca) pomimo niesprzyjającej pogody, uczniowie ze szkół ponadpodstawowych zebrali się, aby posprzątać zachodnią plażę w Ustce wraz z terenami leśnymi. W działaniach wsparli ich nauczyciele oraz pracownicy PGE Baltica. 

Pięć grup uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, zaangażowało się w sprzątanie plaży zachodniej. Pomimo tego, że pogoda nie była zachęcająca, udało się zebrać łącznie 20 worków śmieci oraz inne, wieksze fanty jak np. dwie opony.

Po powrocie do szkoły na zmarzniętych uczniów czekał ciepły posiłek, zapewniony przez PGE Baltica – spółkę, która buduje w Ustce bazę serwisową, obsługującą morskie farmy wiatrowe. Ponadto uczniowie wzięli udział w specjalnej lekcji na temat badań środowiskowych, które aktualnie prowadzi spółka. 

PGE Baltica odpowiedzialna jest za budowę morskich farm wiatrowych. W Ustce natomiast znajdowała będzie się baza serwisowa dla budowanych elektrowni. Spółka współpracuje od roku z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Wspiera projekty, które wpływają na rozwój klasy o profilu technik mechanik, której absolwenci będą mogli także pracować przy odnawialnych źródłach energii.