Muzeum Chleba – niezwykle nietypowa atrakcja w Ustce

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji w Ustce, możesz być zaskoczony propozycją Muzeum Chleba. Jest to niezwykle nietypowa atrakcja, ale każdy „zjadacz chleba” znajdzie w niej coś dla siebie. Muzeum funkcjonuje aż od 1998 r. w centrum Starówki Miasta Ustki, przy ulicy Marynarki Polskiej 49.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Chleba w Ustce?

Muzeum jest ciekawą atrakcją, nie tylko dla osób zainteresowanych historią piekarnictwa. To miejsce, którego walory edukacyjne zainteresują niemal każdą osobę. Podczas wizyty zapoznamy się z historią piekarnictwa i cukiernictwa, a wraz z nią historię człowieka. Chleb towarzyszy nam niemal codziennie, ale rzadko zastanawiamy się nad jego historią. Obiekt mieści ponad dwa tysiące zabytkowych eksponatów związanych z wypiekaniem pieczywa takich jak maszyny, przyprawy, obrazy ceramiczne czy jedną z największych atrakcji tego obiektu, XVII-wieczny stół do wyrabiania ciasta na pierniki. Ciekawymi obiektami są także te poświęcone historii cukiernictwa, takie jak automat do sprzedaży cukierków sprzed II wojny światowej czy jedna z pierwszych lodówek, która nie wymaga zasilania prądem elektrycznym. Ciekawymi obiektami są także historyczne gofrownice i maszyny do wyrabiania ciasta.

Chociaż Muzeum Chleba w Ustce dla wielu może nie będzie atrakcją pierwszego wyboru, to na pewno warto poświęcić czas na jego zwiedzanie

Ten wypiek, jak i inne, na temat których możemy usłyszeć w muzeum, towarzyszą nam praktycznie każdego dnia. Rzemiosło wytwarzania chleba, jest niezwykle trudne i wymaga specjalistycznej wiedzy, której fragment możemy poznać w Muzeum Chleba w Ustce.