Ponowna realizacja świątecznej inicjatywy "Paczka dla Seniora" w Usteckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych

W Usteckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, po raz siódmy udało się przeprowadzić świąteczną akcję o nazwie „Paczka dla Seniora”. Prace związane z przygotowaniami do tej charytatywnej akcji rozpoczęły się już w połowie listopada. Uczniowie, pod kierunkiem swoich nauczycieli, zebrali wiele słodkości, które następnie zostały przeznaczone dla seniorów z Ustki. Ale to nie była jedyna niespodzianka jaką przygotowali.

Jak mówi ksiądz Jacek Herman, katecheta i pomysłodawca inicjatywy, cała szkoła zaangażowała się w przygotowania do akcji „Paczka dla Seniora”, która ruszyła w połowie listopada. Dodatkowo wspomina, że uczniowie pod czujnym okiem pani Joli Domańskiej stworzyli piękne stroiki. Tego roku oprócz dekoracji świątecznych, uczniowie wykonali również naturalne mydełka zapachowe. Natomiast klasy gastronomiczne pod nadzorem pani Dagmary Jendrzejczak upiekły smaczne pierniczki. Dzięki temu seniorzy otrzymali nie tylko smakołyki i dekoracje, ale także życzenia napisane własnoręcznie przez młodzież z ZSOiT.

Ostatnią część akcji stanowiły odwiedziny uczniów i księdza Hermana w domach seniorów. Wizyty te były okazją do wspólnego kolędowania oraz rozmów z seniorami.

Ksiądz Jacek Herman podkreśla, że „Paczka dla Seniora” to świąteczna inicjatywa zapisana w kalendarzu usteckiego „Kopernika”. Jest to projekt, który angażuje każdą osobę odwiedzającą szkołę. Nie tylko przynosi radość starszym osobom, ale także uczy młode pokolenie wrażliwości na potrzeby innych.