Przebudowa ulic Koszarowej i Bosmańskiej w Ustce i Lędowie zakończy się do końca 2025 roku

W mieście Ustka oraz w Lędowie-Osiedlu, planowana jest gruntowna przebudowa dwóch istotnych dla tych obszarów ulic – Koszarowej i Bosmańskiej. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie możliwa dzięki pełnemu wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wszystkie formalności dotyczące umowy zostały już dopełnione. Prace mają potrwać do końca roku 2025.

Ulica Koszarowa to arteria komunikacyjna znajdująca się w zachodniej strefie miasta Ustka, biegnąca aż do Lędowa-Osiedla. Z drugiej strony, ulica Bosmańska przechodzi przez teren koszar w kierunku poligonu. Obydwie szosy są w żałosnym stanie technicznym, w dużej mierze niszczone przez ciężki sprzęt wojskowy, którym regularnie są użytkowane. Są to jedyne drogi prowadzące na poligon, stanowiąc jednocześnie kluczowe arterie dla całego miasta i gminy. Przez te trasy można dotrzeć między innymi do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Dodatkowo, w okresie letnim ulice te są często wykorzystywane przez turystów.

Początkiem 2023 roku, samorządy z Ustki podjęły decyzję o podpisaniu umowy z powiatem słupskim. Umowa ta polegała na przekazaniu powiatowi roli inwestora dla projektu rozbudowy ulic Koszarowej i Bosmańskiej, począwszy od drogi wojewódzkiej numer 203, czyli ulicy Darłowskiej w Ustce, aż do Centralnego Poligonu Sił Powietrznych. Wykonawcą tej inwestycji będzie Zarząd Dróg Powiatowych w Słupsku.