50-latek wpadł do kanału portowego w Ustce – apel Policji o ostrożność w pobliżu zbiorników wodnych

Informację o nietypowym incydencie, który miał miejsce w Ustce, przekazał młodszy aspirant Jakub Bagiński, pełniący funkcję oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku. Zdarzenie to miało miejsce około godziny 22, kiedy to stróże prawa z Ustki otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który jak się okazało, spadł z falochronu prosto do kanału portowego.

Policjanci na podstawie zebranych informacji ustalili, że mężczyzna, który przypadkowo znalazł się w kanale portowym, to 50-letni mieszkaniec Ustki. Jak wynika z ustaleń, prawdopodobnie w wyniku nieuwagi, ten niefortunny mężczyzna najpierw upadł na betonowy wał, a następnie wpadł do wody. Na szczęście dla niego, został on szybko wyłowiony przez dwóch świadków tego zdarzenia – również mieszkańców Ustki. Mężczyzna po upadku odniósł obrażenia ręki i musiał zostać przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy – relacjonował młodszy aspirant Bagiński.

W związku z tym zdarzeniem, policja skierowała do mieszkańców apel, w którym podkreślono konieczność zachowania ostrożności w miejscach znajdujących się w pobliżu zbiorników wodnych. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać w miejscach, gdzie brak jest odpowiednich barier lub ogrodzeń.