Nowa ekspozycja "Z perspektywy rybiego oka" w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej

W przestrzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, znajdującej się zarówno w Słupsku jak i Ustce, otworzono dla publiczności nową, znamienitą ekspozycję zatytułowaną „Z perspektywy rybiego oka”. Jest to zbiorowa wystawa, która prezentuje dzieła twórców takich jak Natalia Bażowska, Martyna Czech, Wiktor Dyndo, Magda Hueckel, Bartosz Kokosiński, Krzysztof Maniak, Paweł Matyszewski, Jana Shostak oraz Małgorzata Wielek.

Kolekcję zaprezentowaną na wymienionej wystawie stanowią starannie wybrane prace uczestników poprzednich edycji Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko”. To renomowany przegląd artystyczny rozpoczął swoją działalność w 2001 roku i do chwili obecnej zorganizowano już dziesięć jego edycji.

Artyści i artystki, którzy zostali zaproszeni do udziału w projekcie, swoimi pracami wpływają na kształtowanie polskiego pejzażu sztuki. Ich dzieła i realizacje, widoczne na wystawie, ukazują bogactwo różnorodnych postaw i strategii twórczych.

Osobą odpowiedzialną za doboru prac i organizację ekspozycji jest Roman Lewandowski. Ekspozycja dostępna jest dla zwiedzających we wszystkich obiektach wystawienniczych BGSW, to znaczy w Baszcie Czarownic i Galerii Kameralnej w Słupsku oraz w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, aż do końca marca.